Spotkanie w Jemielnicy za nami

29 października 2017 w Jemielnicy odbyło się nasze doroczne spotkanie ogólne z naszym pasterzem - Księdzem Biskupem Andrzejem Czają.

Pomimo niesprzyjajacej aury, Bracia z różnych zakątków diecezji przybyli na spotkanie. Rozpoczęło się od wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach powierzonych naszej wspólnocie. Następnie konfenecję do Braci wygłosił Ksiądz Biskup, w czasie której podziękował za dotychczasową formację oraz wyznaczył kolejne kierunki naszej działalności (między innymi zgłębienie tajemnicy komunii i wspólnoty). Poruszył także aktualny temat świętowania niedzieli. W szeregi naszej wspólnoty wstąpiło kolejnych 13 braci, a także został powołany kolejny rejon - rejon Harcerzy do którego należą Harcerze ZHR. Na koniec podsumowania dokonał prepozyt p. Józef Swaczyna.

Po spotkaniu w kościele, Bracia zgromadzili się na braterskim spotkaniu w szkole. Obok indywidualnych rozmów był czas na prezentację nowej strony internetowej, naszego kalendarza oraz przedstawienie aktualnych ogłoszeń.

Należy dodać, że w tym dniu zebrała się także Kapituła Bractwa, która podjeła między innymi decyzję w sprawie stroju Bractwa.

Wszystkim, dzięki którym to spotkanie mogło dojść do skutku - na czele z Księdzem Biskupem Andrzejem, Księdzem Proboszczem Henrykiem Picheniem, Braćmi z Jemielnicy - serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia dostępne są tutaj.