Święto Rodziny w Jemielnicy

Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy, Drogich Braci wraz z Rodzinami, do udziału w Święcie Rodziny, które tradycyjnie odbędzie się 1 maja w Jemielnicy.

O godzinie 10.30 ruszy procesja do kościoła parafialnego, gdzie o 11.00 rozpocznie się Uroczysta Msza Święta sprawowana przez kapłanów diecezji opolskiej pod przewodnictwem Księży Biskupów. Po Eucharystii zachęcamy do skorzystania z Jarmarku Cysterskiego przygotowanego przez władze Jemielnicy. Po południu w kościele odbędzie się nabożeństwo majowe i do św. Józefa, w czasie którego Słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup oraz przyjmie nowych członków do naszej wspólnoty.

Do zobaczenia!

Szczegółowy plany: 
11.00 – Msza św. sprawowana przez biskupów i kapłanów diecezji opolskiej poprzedzona procesją z kościoła pw. Wszystkich Świętych do kościoła parafialnego 13.00 –Czas na posiłek (punkty gastronomiczne wzdłuż ul. Wiejskiej i przed budynkiem plebanii)
14.00 –Parada Rycerska rozpoczynająca część estradową Jarmarku Cysterskiego. Liczne atrakcje i konkursy (szczegóły na plakatach).
14.30 –Nabożeństwo majowe i do św. Józefa
15.15    –Spotkanie Biskupa z Bractwem św. Józefa i wręczenie legitymacji nowym członkom
17.00 – Bieg „po dyszkę” dla rodziny – sztafeta rodzinna wokół pocysterskiego stawu w Jemielnicy
Po Mszy św., na placu kościelnym, czynne będą stoiska, przy których można zapoznać się m.in. z ofertą inicjatyw Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, Bractwa św. Józefa i innych instytucji diecezjalnych.