6. rocznica erygowania Bractwa

Każdy, nie tylko okrągły, jubileusz skłania do refleksji i wdzięczności. W 6. rocznicę powstania Bractwa św. Józefa, chcielibyśmy drogim Braciom zapronować refleksję nad przynależnością do naszej wspólnoty. 

Zadajmy sobie zatem pytania: Czym dla mnie jest Bractwo Świętego Józefa? Czy korzystam ze spotkań formacyjnych? Czy podejmuję się obowiązku modlitewnego? W jaki sposób realizuję zadanie apostolstwa? Na ile współtworzę naszą wspólnotę przez aktywne zaangażowanie się? Niech te i inne pytania nam towarzyszą i staną się motorem naszego dalszego rozwoju.

Wyrażając wdzięczność naszym Braciom za dotychczasową obecność i zaangażowanie w budowanie naszej wspólnoty, słowa szczególnego podziękowania kierujemy w stronę biskupaopolskiego Andrzeja Czai, który ciągłą pasterską troską i wielką życzliwością otacza nasze Bractwo.

Chcemy, jak zawsze na początku maja, przywitać w Bractwie św. Józefa kolejnych członków. Dołączyło do nas 44 mężczyzn z 22 parafii. Jest nas zatem 798 osób. Życzymy pięknego doświadczenia przemożnej opieki św. Józefa połączonej z duchowym wzrostem, jak również pięknych braterskich spotkań.