Wyjazd na Pielgrzymkę Bractwa św. Józefa - UWAGA ZMIANA GODZIN

Na pielgrzymkę do Kalisza, Wieruszowa i Olesna udamy się czterema autobusami. W Kaliszu dołączy do nas kilkunastoosobowa grupa z Nysy oraz autokar z Głuchołaz (członkowie Bractwa i parafianie).

Harmonogram wsiadania do autobusów organizowanych przez ks. Waldemara kształtuje się następująco: 

Autobus 1 - godz. 7.15 - Jemielnica (ul. Wiejska przy kościele parafialnym); 

Autobus 2 - godz. 7.00 - Opole (parking przy kościele św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi); godz. 8.00 - Olesno (parking koło Biedronki na ul. Dobrodzieńskiej), 

Autobus 3 - godz. 6.30 - Kędzierzyn-Koźle (parking nad Odrą koło Orlenu); 7.00 - Krapkowice (parking na stacji Orlen koło ronda)

Autobus 4 - godz. 5.30 - Racibórz (parking przy kościele Matki Bożej); 6.15 - Głubczyce (obok kościoła parafialnego), godz. 7.45 - Jełowa (parking obok kościoła parafialnego)

Przyjazd autokarów do Kalisza przewiduje się na godz. 10.00. O godz. 10. 30 rozpoczyna się program Spotkań Sobotnich w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, który obejmuje: oprowadzenie po Bazylice, odsłonięcie Cudownego Obrazu św. Józefa, powitanie pielgrzymów, konferencję o św. Józefie, nabożeństwo oraz Mszę św., której przewodniczyć będzie Biskup Opolski Andrzej Czaja). Po zakończonej Mszy św. zjemy wspólny obiad w Restauracji św. Józefa przy Sanktuarium, po czym udamy się do Sanktuarium Pana Jezusa Pieciorańskiego w Wieruszowie. Tam odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i dowiemy się o historii Sanktuarium, którego gospodarzami są Ojcowie Paulini. Z Wieruszowa ruszymy do Sanktuarium św. Anny w Oleśnie, gdzie po oprowadzeniu przez Księdza Proboszcza odprawimy nabożeństwo do św. Anny, która patronuje temu miejscu.

Zabrać ze sobą należy: Drogę do nieba, różaniec, coś do jedzenia na drogę powrotną, ewentualnie krzesełko, gdyż może nie wystarczyć miejsc siedzących w Kaliszu.

Powrót z pielgrzymki przewiduje się mniej więcej:
do Jemielnicy - 19.30,
do Opola - 19.30,
do Jełowej - 19.15,
do Krapkowic - 20.00,
do Koźla - 20.30,
do Głubczyc - 21.00,
do Raciborza - 22.00.