Zaproszenie do Kamienia Śląskiego

W dniach od 9 do 12 sierpnia 2019 r. w Kamieniu Śląskim odbędą się Jubileuszowe Uroczystości patronalne ku czci św. Jacka z okazji 25. rocznicy poświęcenia Sanktuarium św. Jacka.

Obchody rozpocznie w piątek 9 sierpnia o godz. 17.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II w kaplicy w Sebastianeum Silesiacum z koncertem i otwarciem wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II.
W sobotę 10 sierpnia o godz. 18.00 Mszy św. pontyfikalnej z Nieszporami na placu przed Sanktuarium będzie przewodniczyć biskup opolski Andrzej Czaja. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o godz. 17.00.
W planie niedzielnych uroczystości 11 sierpnia są: 
godz. 10.00 - Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka;
godz. 11.00 - uroczysta odpustowa Suma pontyfikalna w 25. rocznicę poświęcenia Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola  (na placu przed sanktuarium św. Jacka) i procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka;
godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.;
godz. 15.00 - uroczyste nabożeństwo do Ducha Świętego z procesją teoforyczną do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka).
Jubileuszowe obchody zakończy Msza św. z pielgrzymami na Jasną Górę na placu przed sanktuarium św. Jacka w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 17.00.

Kustosz Sanktuarium zaprasza do udziału w uroczystościach członków Bractwa św. Józefa. Spotykamy się w niedzielę o godzinie 10.40 przed budynkiem Sanktuarium. Prosimy o przygotowanie strojów oraz sztandarów. Do zobaczenia!