Jak przeżyć 1 maja?

1 maja będziemy obchodzili wspomnienie św. Józefa. Jest to nasze patronalne święto, a zarazem Diecezjalne Święto Rodziny.

Kochani Bracia Świętego Józefa!

Od chwili powstania Bractwa św. Józefa dzień 1 maja zapisał się w naszym terminarzu jako doroczne spotkanie w Jemielnicy. W zaistniałej sytuacji nie możemy spotkać się na uroczystych obchodach naszego święta. Nie możemy jednak zmarnować tego dnia, stąd zapraszamy do przeżycia go w duchowej łączności, wykorzystując także przestrzeń medialną.

W opolskiej katedrze o godzinie 10.00 Biskup Opolski Andrzej Czaja będzie sprawował Mszę św. w intencji rodzin całej diecezji. W związku z ograniczeniem ilości osób przebywających w świątyniach, naszą wspólnotę reprezentować będą tylko członkowie Kapituły w naszych brackich strojach oraz główny poczet sztandarowy, a ksiądz Rektor Waldemar Musioł będzie sprawował Eucharystię w intencji Bractwa. Zapraszamy do duchowej łączności, a pomocą będą transmisje:
-radiowa na falach Radia Doxa (Przypominamy, że naszego diecezjalnego można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm)
-telewizyjna w TVP Opole (także na stronie www.opole.tvp.pl).

To jednak nie wszystkie medialne propozycje, które pomogą nam przeżyć ten dzień:
-Przez cały dzień Radio Doxa wyemituje szereg audycji i rozmów z zaproszonymi gośćmi na temat rodziny oraz diecezjalnych inicjatyw z nią związanych (między innymi o 8.00 Ksiądz Biskup Rudolf Pierskała podpowie jak czynić naszą rodzinę Kościołem Domowy). Szczególnie zaś zapraszamy do słuchania Radia Doxa od 17.00 do 18.00, bowiem ks. Rektor Waldemar Musioł w rozmowie z Marcinem Polusem opowie o naszej wspólnocie. O 20.00 zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej, którą w studiu Radia Doxa poprowadzą duszpasterze z udziałem rodziny członka Bractwa św. Józefa.
-TVP Opole w Kurierze Opolskim o godzinie 18.30 oraz 21.30 wyemituje program o Bractwie św. Józefa, w programie wystąpią nasi Bracia oraz ks. Paweł Chyla.

Co jeszcze możemy zrobić w dniu 1 maja?
1) Skoro jest to Święto Rodziny chciejmy ten czas przeżyć w gronie naszej rodziny, poświęcając sobie czas,
2) Ponadto w myśl naszego Statutu podpowiadamy:
-uczestnictwo we Mszy św. (w miarę możliwości, przy czym prosimy o roztropność i przestrzeganie wszystkich zaleceń państwowych i kościelnych)
-troskę o wizerunki św. Józefa w parafii (kościół, kaplica, przydrożna kaplica, dom), 
-podjęcie pracy apostolskiej w parafii i szerzenia kultu św. Józefa pośród jej wiernych (np. skierować zachętę do znajomych, by wstąpili do Bractwa przedstawiając naszą wspólnotę, szczególnie wykorzystując współczesne środki komunikacji mobilnej),
-w miarę możliwości świadczenia wzajemnej pomocy duchowej i materialnej innym członkom Bractwa (obecnie zwłaszcza osobom starszym),
3) 1 maja rozpoczyna nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Na wzór św. Józefa oddajmy chwałę Matce Najświętszej poprzez udział w nabożeństwie majowym, czy to w kościele, czy to w swoich ogrodzie, czy zaciszu swego domu.

Przeżyjmy pięknie nasze święto!
Z darem modlitwy oraz braterskimi pozdrowieniami ks. Waldek oraz ks. Paweł.