Pielgrzymka Bractwa

Zapraszamy na naszą pielgrzymkę!

Po przerwie spowodowanej pandemią, pragniemy zaprosić członków Bractwa wraz z rodzinami do wspólnego pielgrzymowania.

Pielgrzymka Bractwa Świętego Józefa
w Roku Jubileuszu Diecezji Opolskiej
oraz z okazji 10. rocznicy erygowania Bractwa Świętego Józefa

Krzeszów i Broumov

Plakat

Termin: 8.10.2022 r. (sobota)  Cena: 270 zł    

Program:

  • Wyjazd z Opola o godz. 6.30 (zbiórka uczestników o 6.15).

Będzie możliwy wyjazd także z Olesna, Jemielnicy, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic.

  • Przejazd do Krzeszowa: zwiedzanie z przewodnikiem zwiedzanie Opactwa Cystersów z Bazyliką Wniebowzięcia NMP (Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej) oraz Sanktuarium św. Józefa. Msza św. w kościele św. Józefa. Obiad w restauracji. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek.

Krzeszów to zabytek najwyższej światowej klasy, znajdujący się na Liście Prezydenta RP i będący żelaznym kandydatem do UNESCO, leżący na trasie Europejskiego Szlaku Cysterskiego oraz Sudeckiej Drogi św. Jakub. Obraz MB Łaskawej to najstarszy (XIII-wieczny) wizerunek MB na ziemiach Polskich. Kościół św. Józefa to nowo ustanowione Sanktuarium Świętego Józefa, perła sztuki M. Willmana.

  • Przejazd do Broumova w Czechach: zwiedzanie z przewodnikiem drewnianego kościoła pw. NMP, barokowego klasztoru Benedyktynów, nabożeństwo do św. Józefa, spacer po zabytkowym starym mieście, zwiedzanie benedyktyńskiego browaru wraz z degustacją piwa Opat.

Broumov to malutkie i bardzo mało znane urokliwe czeskie miasteczko. Jego początki sięgają 1213 r. Benedyktyni zbudowali tam okazały klasztor, następnie browar, a w XIV wieku założyli rynek. Zobaczymy przepiękne zabudowania, drewniany kościół, przepiękny klasztor, w którym znajduje się między innymi replika Całunu Turyńskiego. Zwiedzimy browar, gdzie będziemy mogli skosztować piwa czeskiego piwa Opat.

  • Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Opola ok. godz. 22.00. Będzie możliwość wysiąść w Krapkowicach, Jemielnicy,Kędzierzynie-Koźlu, Krapkowicach i Oleśnie.

 Cena pielgrzymki zawiera:
- wszystkie bilety wstępu,
- przejazd autokarem turystycznym,
- opiekę doświadczonego przewodnika,
- dwudaniowy obiad z kompotem w restauracji,
- ubezpieczenie.

Uwaga:

- na wyjazd należy zabrać ze sobą ważny dowód osobisty (paszport nie jest konieczny),
- nie jest wymagany paszport COVID-owy.

 Zapisy:

- ks. Waldemar Musioł (+48 882 066 166) oraz ks. Paweł Chyla (+48 693 431 613),
- prosimy o przesłanie wiadomości SMS, oddzwonimy w wolnym czasie podając szczegóły zapisu i informacje o sposobie płatności,
- liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.