Rekolekcje Bractwa w Głuchołazach - 24-26 listopada 2017

W ostatni weekend listopada (od 24 do 26 listopada 2017 r.) do Ośrodka Formacyjno - Wypoczynkowego "Rybak" w Głębinowie przybyła 50 osobowa grupa naszych Braci, by podjąć się trudu zmagań w czasie rekolekcji.

Nie zabrakło Braci, którzy po raz kolejny dali się zaprosić na rekolekcje, nie zawiedli nas także kolejni Bracia, który po raz pierwszy przybyli na tę formę naszej duchowej formacji. Tematyka rekolekcji w roku 2017 to grzechy główne. Temat podsunął sam biskup Andrzej Czaja w czasie naszego ogólnego spotkania w Jemielnicy.

W tej serii refleksją objęto grzechy: pychę, łakomstwo, zazdrość oraz nieczystość. Hasłem przewodnim były słowa: Bóg lubi, tych którzy walczą, czyli Brat Józefowy kontra grzechy główne cz. II. W piątkowy wieczór, po kolacji, hymnem do Ducha Świętego rozpoczęto oficjalnie rekolekcje. Następnie modlitwa za zmarłych Braci, zwłaszcza śp. Eugeniusza Sługockiego. Po spotkaniu braterskim i dyskusjach w grupach przyszedł czas na wspólne spotkanie. A potem zaś na te indywidualne, które trwały na dyskusjach i wymianie doświadczeń do późnych godzin. W sobotę rano uczczono Matkę Bożą śpiewem Godzinek. W ciągu dnia na konferencjach, kazaniu i dyskusjach zatrzymano się przy kolejnych grzechach głównych. Był czas na adorację, sakrament pokuty i pojednania oraz nieszpory. Popołudniu odbyła się pielgrzymka do kościóła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w lasu złotogłowickim, gdzie uczestniczono w nabożeństwie oraz poznano historię tego pięknego miejsca. Wieczorem był czas na indywidualne rozmowy z kapłanami lub na obejrzenie filmu, tym razem komediowego. Niedzielę rozpoczęto od jutrzni, by następnie zastanowić się wraz ze wspólnotą parafialną, czy będziemy sądzeni z miłości, czy z grzechów. Po Eucharystii na spotkaniu roboczym zaplanowano kolejne nasze spotkania i wydarzenia. Po obiedzie przyszło wracać do domu i dawać świadectwo, oraz rozpocząć walkę z grzechem, gdyż Bóg lubi tych, którzy walczą!