Rekolekcje Bractwa w Głuchołazach - 7-9 lutego 2020

"Na tropie wielkiej tajemnicy - odkryć Eucharystię" - pod takim hasłem odbyły się zimowe rekolekcje naszej brackiej wspólnoty.

Uczestniczyło w nich 50 osób z różnych zakątków naszej diecezji. Tym razem korzystaliśmy z gościnności zaprzyjaźnionego Ośrodka Formacyjno-Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Skowronek w Głuchołazach.

Tematyka rekolekcji dotyczyła sakramentu Eucharystii, a dobór akurat takiego tematu wynikał z trwającego roku duszpasterskiego w Polsce, który przeżywamy pod hasłem "Oto wielka tajemnica wiary". W pierwszej turze rekolekcji, gdyż temat będziemy kontynuowali także jesienią, konferencje i homilie dotyczyły zagadanień: czym dla mnie jest Eucharystia? Msza św. czy Eucharystia, przygotowanie do Eucharystii, obrzędy wstępne i liturgia słowa z Mszy Świętej. Nie zabrakło czasu na braterskie rozmowy, adorację Najświętszego Sakramentu, okazję do spowiedzi, czy film. Tegoroczna rekolekcyjna pielgrzymka zawiodła Braci do Prudnika do kościoła i klasztoru Braci Bonifratrów. 

Rekolekcje poprawdzili duszpasterze Bractwa: ks. Waldemar Musioł i ks. Paweł Chyla.

Z serca dziękujemy wszystkim za udział - świadectwo wiary. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy w stronę pracowników Ośrodka "Skowronek" na czele z Księdzem Dyrektorem Bartłomiejem Krajewskim i Księdzem Kapelanem Wacławem Leśnikowskim.

Galeria zdjęć (dziękujemy Braciom: Henrykowi Goczołowi oraz Józefowi Jałowemu)