ŚWIĘTO RODZINY W KATEDRZE - VIII ROCZNICA POWSTANIA - 1 MAJA 2020

1 maja 2020 minęło 8 od momentu erygowania Bractwa św. Józefa. Tegoroczne obchody jednak wyglądały zupełnie inaczej, a to za sprawą epidemii koronawirus.

Obchody zostały przeniesione do opolskiej katedry, gdzie o godzinie 10.00 Biskup Opolski Andrzej Czaja sprawował Eucharystię w intencji rodzin Diecezji Opolskiej oraz Bractwa św. Józefa. W czasie wzruszającej homilii Ksiądz Biskup odniosł się do aktualnej sytuacji na świecie i w kościele, podkreślił wartość rodziny oraz apelował o powrót do świątyń (na Eucharystię, adorację, nabożeństwa, spowiedź) w miarę obecnych możliwości.

Posłuchaj całej homilii

Po błogosławieństwie biskup opolski odmówił w kaplicy Matki Boskiej Opolskiej modlitwę, którą - ze względu na trwającą pandemię - papież Franciszek polecił odmawiać w maju.

Zgodnie z wytycznymi, w katedralnych ławkach mogło zasiąść tylko 100 osób. W tym gronie byli przedstawiciele Bractwa św. Józefa, zwłaszcza członkowie Kapituły na czele z prepozytem Józefem Swaczyną oraz pocztem sztandarowym. Mszę św. koncelebrowali duszpasterze naszej wspólnoty ks. Waldemar Musioł oraz ks. Paweł Chyla. Pozostali Bracia mogli w swoich domach duchowo łączyć się z tą Eucharystią dzięki transmisji telewizyjnej (TVP Opole) oraz radiowej (Radio Doxa). 

Galeria zdjęć (dzięki uprzejmości p. Anny Kwaśnickiej z Gościa Niedzielnego)

Dalsze obchody Diecezjalnego Święta Rodziny przeniosły się na fale Radia Doxa, gdzie przez cały dzień emitowane były audycje związane z duszpasterstwem rodzin i Bractwem św. Józefa (więcej). O naszej wspólnocie reportaż przygotowała także Telewizja Opole (więcej).