Spotkanie Bractwa w Jemielnicy - 30 października 2016 r.

30 października w Jemielnicy odbyło się spotkanie członków Bractwa Świętego Józefa z Księdzem Biskupem Andrzejem Czają. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa różańcowego. Następnie słowo do Braci skierował Ksiądz Biskup. Na samym początku podziękował Braciom za to, że poddali się formacji, która trwa już 4 lata. Dziękował również naszemu księdzu Rektorowi za nieocenioną troskę o formację Braci, przedłużając jednocześnie kadencję Rektora na kolejne 4 lata. Rozważając fragment z Listu do Efezjan, Ksiądz Biskup zachęcał Braci do: rozwoju swojej wiary, przestrzegania Dekalogu, walki z Grzechami Głównymi, bycia Rycerzem Chrystusa postępując na drodze Józefowej.

Zaprosił Braci do katedry opolskiej, by wziąć udział w diecezjalnych obchodach przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, a wcześniej dobrze przygotować się do tego ważnego wydarzenia. Prosił, aby każdy Brat Józefowy podjął się apostolstwa w swoim środowisku, będąc miłosiernym jak św. Józefa, który Chrystusa – Miłosierdzie obejmuje swoimi dłońmi. W czasie spotkania Ksiądz Biskup Andrzej Czaja przyjął do naszej wspólnoty kolejny 14 Braci wręczając im legitymacje, modlitewniki oraz odznaki. Sprawozdanie z najważniejszych wydarzeń w minionym roku przedstawił prepozyt Józef Swaczyna, który w imieniu Bractwa podziękował Księdzu Biskupowi Andrzejowi, Proboszczowi Henrykowi Picheniowi oraz Księdzu Rektorowi Waldemarowi za trud i troskę o Bractwo. Modlitewną część spotkania zakończyła modlitwa do św. Józefa w kaplicy jemu poświęconej. Następnie Bracia udali się do Szkoły Podstawowej w Jemielnicy na drugą część spotkania. W czasie drugiej części naszego dokonano wyboru Zarządu Kapituły Bractwa Świętego Józefa na kadencję w latach 2016-2018. W wyborach startowało 20 Braci z 9 rejonów. Wydano 167 kart do głosowania, oddano 598 głosów, gdyż każdy mógł oddać głos na 1, 2, 3 lub 4 kandydatów.
Wybory wygrały następujące osoby:
1. Józef Swaczyna – 97 głosów.
2. Krystian Wajrauch – 70 głosów.
3. Roman Kus – 56 głosów.
4. Andrzej Toczek – 52 głosy.
Ponadto w czasie spotkania na sali gimnastycznej szkoły w Jemielnicy, Ksiądz Rektor Waldemar Musioł przedstawił delegatów rejonowych. Był także czas na braterskie spotkanie przy kawie i cieście. Na koniec Ksiądz Biskup Andrzej Czaja udzielił Pasterskiego Błogosławieństwa oraz zachęcił Braci do dalszej formacji, pamiętając jednak o tym, że jak przystało na Brata Józefowego, w pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o swoją żonę i dzieci.