Publikacje

Modlitewnik Bractwa Świętego Józefa

Zgodnie z zapowiedzą, został przygotowany i wydany Modlitewnik Bractwa Świętego Józefa. Modlitewnik został przygotowany z myślą o członkach naszej wspólnoty. Publikacja rozpoczyna się od słowa księdza biskupa Andrzeja Czai, a także od zacytowania fragmentów Statutu. Następnie podane są propozycje i sugestie, jak przeżyć nasz co środowy dzień modlitw do świętego Józefa, jak również wyznaczony dzień nieustającej nowenny.

Kolejne działy to: modlitwy na każdy dzień, modlitwy różnych stanów, modlitwy w różnych potrzebach, modlitwy świętych i papieży, nowenny, litanie, inne modlitwy (różaniec, koronka, wezwania), pieśni i piosenki. Modlitewnik został wydany w poręcznym formacie z twardszą okładką w ładnej szacie graficznej. Bardzo serdecznie zachęcamy do zakupu i mamy nadzieję, że będzie on pomocą dla każdego członka naszej wspólnoty.Można go nabyć na spotkaniach Bractwa.


Rozważania Różańcowe dla rodzin i członków Bractwa Świętego Józefa

Klerycy naszego seminarium przygotowali kolejny, trzeci już, tomik rozważań różańcowych. W związku z Rokiem Rodziny, w dużej mierze rozważania dotykają tematu rodziny, stąd tytuł: Rodzina z różańcem w ręku.

Ze słowa wstępnego: Chcąc zachęcić do odmawiania modlitwy różańcowej i pomóc w rozmyślaniu nad jego tajemnicami, po raz kolejny przygotowaliśmy kleryckie rozważania różańcowe. Mamy nadzieje, że nasze myśli będą przydatne i staną się przyczynkiem do dalszej indywidualnej lub wspólnotowej refleksji. Nie brakuje kompletów skierowanych dla wszystkich wiernych, jak również do poszczególnych grup stanowych: rodzin, kobiet, mężczyzn, narzeczonych, dzieci, młodzieży oraz chorych i cierpiących.

Tomik rozważań zawiera dodatek, w którym znajdują się trzy serie rozważań tajemnic radosnych dla członków Bractwa Świętego Józefa.

Gorąco zachęcamy do zakupu książki. Jest ona dostępna w Księgarni Świętego Krzyża oraz w Wydawnictwie Świętego Krzyża w Opolu, a także w internecie.